18/12/2011 12:14099

חלום ליל קיץ

 

"ההצלחה בישראל, להתפתח בעולם, לראות ברחוב נשים עם העיצובים שלי, מרגש אותי כל פעם מחדש", לילך אלגרבלי המעצבת מאחורי המותג המצליח "lilamist", מתוודה וחולמת על חו"ל.

מאת: קאשי-רודנשטיין רגינה

להצליח בביצת האופנה המקומית בישראל, זה משימה לא פשוטה בכלל. ישראל היא מדינה קטנה והמותגים הגדולים בקניונים, נתפסים כמרכז האופנה של ישראל. לכן, העובדה שכבר מספר שנים המותג "Lilamist" הוא שם ידוע בפי כל פאשניסטה, אינו דבר של מה בכך.

המותג הוקם בשנת 2004 ע"י המעצבת לילך אלגרבלי, אישיות מאוד מוכרת ונערצת ע"י המעצבים הצעירים בארץ בגלל כשרונה לעצב בגדים מיוחדים לנשים אמיתיות.

לילך התוודעה לעולם האופנה מבית סבתא שהייתה "תופרת מחוננת" לטענתה, וכך למדה את רזי התפירה מגיל צעיר. בהמשך אלגרבלי עבדה מעט בעבודות כפיים בתפירת גזרות במפעלים שונים, אך השינוי הגיע כאשר עבדה כדיילת באל על וטיילה בעולם, לאחר חמש שנים של נחיתות והמראות, נפלה בליבה ההחלטה שתמיד הייתה ידוע לה,  "אני רוצה לעצב בגדים". אלגרבלי גייסה את אחותה הצעירה וביחד הן פתחו חנות קטנה בבן יהודה, והשאר זה היסטוריה.

כיום חנות הדגל של  Lilamistנמצאת ברח` דיזינגוף 280 בת"א וכל מי שמבינה דבר מה באופנה, פוקדת את החנות בקביעות. בנוסף לכך, בשנה האחרונה התרחב מותג הבית שלLilamist , אלגרבלי חברה לשותף וביחד הקימו חברה מסחרית בשם "made by lilamist", המשווקת לכשישים חניות ברחבי הארץ. 

אלגרבלי שואבת את רעיונותיה לבגדים מכל הסובב אותה:מהרחוב, מחפצים, ממגמות בעולם וכו` , ובעזרת צוות יצירתי שמחליט ביחד עימה איזה רעיון ישים, איך ניתן לעצבם ומה מטרת הבגד. רק לאחר מכן, נוצרת קולקציה חדשה ונפלאה. אלגרבי מאוד אוהבת את המעצבים בארץ ומאמינה בקריאטיביות של הראש הישראלי. מבחינת מעצבים בחו"ל, כאישיות אלגרבי מאוד מתחברת  לקארל לנגרפד, "כמובן שהראש תמיד חושב קדימה ואנחנו מאוד רוצים להתפרש גם לחוץ לארץ, כרגע אנחנו משווקים את המותג made by lilamistלגרמניה אבל תמיד בודקים אפיקים חדשים". 

דירוג:
12345
קולות: 99
ספרו לחברים: