28/02/2012 23:501115

חאקי שכבש את העולם

 

צבע חאקי שכובש את העולם במהירות רבה, הוא לא סתם צבע אופנתי אלא, משום מה, הגוון האהוב ביותר על אנשים מיוחדים בעלי מקצעות לא שגרתיים.

למקורו של השם "חאקי" ישנן מספר גרסאות. לפי גרסה אחת, משמעותה של המילה "חאקי" בתרגום משפה הינדית הינה "מאובק" ובתרגום מפרסית "צבע אדמה". כל זה נישמע הגיוני למדיי בהקשר לצבע שמשתמשים בו הרבה למטרות הסוואה, אבל בואו לא נמהר להסיק מסכנות, כי קיימת גרסה נוספת, מעניינת אף יותר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

היו היה בהודו הרחוקה חייט בשם חאקי. הוא היה הראשון שתפר מדים לחיילים בריטיים, והמדים האלו היו בצבע, קבלו ציטוט, "רפש ביצתי". כמובן שאלו לא היו בדיוק בגדי מעצבים, אלא מדי צבא שנוצרו בתנאי שטח קשים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

באותו זמן לא ידע החייט ההודי ששמו יהפוך לשם של צבע אופנתי ויחצה יבשות לאורך שנים רבות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אבל הוא לא היה היחיד שתרם להחדרתו של צבע חאקי לאופנה. הכל התחיל בעצם מרב סרן בריטי בשם חודסון, שלפני המלחמה התעניין בציור ואומנות. כאשר הוא הגיע להודו כדי לפקד על מחלקת מודיעין הוא נחרד לגלות שמדיהם של החיילים הינם בצבע אדום, דבר שהופך אותם למטרות ירי מהלכות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אחרי מחשבה מעמיקה פנה חודסון לחאקי החייט וביקש ממנו לתפור לחייליו מדים בצבע "ביצתי". מדים אלו היו מתמזגים בקלות עם הנוף וזה עזר לחיילים לנצח בקרבות הקשים ביותר, לשמחתה של הוד מעלתה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רב הסרן קיבל בהמשך דרגת אלוף והחל לפקד על אוגדה של חיל רגלים וגם כאן הוא במהרה החליף את מדי החיילים הישנים למדיי חאקי החדשים. מסתבר שהיו רבים שלא ראו בעין יפה את כל החידושים והיזמות של חודסון והוא שוחרר מהצבא טרם עת. הוא לא ידע שבעוד כמה עשרות שנים תהפוך המצאתו לטרנד אופנתי בין לאומי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מדי "ביצה" היו בשימוש גם במלחמות אחרות. גם בשנת 1899 בדרום אפריקה במהלך מלחמת אנגלו – בורית וגם בשנת 1914 בתחילתה של מלחמת העולם הראשונה. בזמן מלחמת העולם השנייה מדים אלו כבר היו בגדר חובה, אבל אז עוד לא היה מדובר בטרנד אופנתי. מי יכול היה לשאר שבעוד כמה שנים לא רק חיילים אלא גם כוכבי קולנוע ודוגמניות ילבשו מדים בצבע חאקי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השינוי הגדול חל בשנות ה – 60 של המאה ה- 20 כאשר צייר אמריקאי אנדי וורהול החל להופיע בפומבי בבגדים בסגנון מיליטריסטי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

היום צבע חאקי אהוב מאוד ע"י נשים רבות, ובעיקר על כאלו שרוצות לשדר עוצמה וגישה פמיניסטית. ברור לגמרי שבזמן הקרוב צבע חאקי ימשיך לככב על מסלולי הדוגמנות כוון שזהו צבע שהפך להיות פופולרי מאוד בכל העולם.

אנו מציעים לכם להתרשם מהכנות לצילומים בסגנון מיליטריסטי של המותג  Generallex  .

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה

דירוג:
12345
קולות: 115
ספרו לחברים:
טובה איטון29, February, 2012

מאז ומתמיד הם היו ויהיו אוהבת אותם מאוד. הקולקציה נהדרת אלה הצבעים שלי. אשמח לקבל כתובות