03/04/2012 10:000105

דגמ"ח? מעכשיו גם באזרחי!

 

מכנסיים בגזרה חופשית עם כיסים מרובים מהצד, שנקראים דגמ"ח מזמן הפסיקו להיות חלק מעולם הצבאי ותפסו מקום של כבוד במלתחות של נשים וגברים אזרחיים ואופנתיים.

הסיפור של דגמ"חים, בדומה לפריטי לבוש אחרים כמו קרדיגנים, מגפיים גבוהים, משקפי טייסים ורבים אחרים, התחיל לא על מסלולי התצוגות אלא בשדה הקרב של מלחמה.

staraya_karga_2staraya_karga_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רק בהמשך המעצבים המובילים התחילו לכלול את מכנסי הדגמ"ח בקולקציות האופנתיות. כמובן שדגמ"ח המודרני עבר מספר שינויים, אבל היתרון העיקרי של גזרה חופשית וכיסים רבים נשאר ללא שינוי.

staraya_karga_4staraya_karga_5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דווקא נוכחותם של כיסים גדולים הגדירה את מקומם של דגמ"חים במלתחה, כוון שהכיסים הגדולים הפכו לתחליף מוצלח לתיקים ותרמילים.

staraya_karga_6staraya_karga_7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אבל שוב, הכיסים הללו אינם יוזמה של מעצבים מודרניים, אלא פשוט שימוש חדש של מכנסי דגמ"ח הנוחים. בזמן מלחמה היו חיילים שומרים בכיסים את כדורי רובה, התחבושות ושאר חלקי תחמושת קטנים, ואילו בימינו הרבה יותר נוח לשמור את הטלפונים הניידים, המציתים והמצלמות הקטנות בתוך הכיסים הגדולים ולא בתוך תרמיל מסורבל.

staraya_karga_8staraya_karga_9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הבדל נוסף בין הדגמ"ח האזרחי לאבותיו הצבאיים טמון בצבע ובבדים ממנו הוא עשוי. הדגמ"ח האזרחי עשוי מבדים דקים וקלים יותר וגם צבעוני הרבה יותר. אבל בכל זאת מעצבים מעדיפים להשתמש בצבעים שיש להם קשר לעולם הצבאי. אלו הם שחור, חאקי, חום או כחול כהה.

staraya_karga_10staraya_karga_11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

היום המעצבים מציעים לנו מגוון רחב של מכנסי דגמ"ח באורך 4\3 או 8\7 .מכנסי דגמ"ח יחד עם חצאיות ומכנסיים קצרים מהווים חלק בלתי נפרד מהסגנון היומיומי הקליל.

staraya_karga_12staraya_karga_13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מכנסי דגמ"ח הפכו לבגד נוח ופרקטי מושלם עבור אנשים שמעדיפים סגנון חיים תוסס והם מתאימים גם לנשים וגם לגברים כאחד. מכנסי דגמ"ח של ימינו נבדלים בצבע, בדים וצבעים.

staraya_karga_14staraya_karga_15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מכנסי דגמ"ח באורך מקוצר מבד דק דמוי צמר, כותנה או משי נראים נשיים הרבה יותר מאבותיהם הצבאיים.

 

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חבה

דירוג:
12345
קולות: 105
ספרו לחברים: