11/01/2012 13:330160

אנטי פשן

 

במקום ללכת עם הזרם האופנתי למה שלא תכתיבי אותו בעצמך? דרכים למציאת הקו האופנתי האישי תוך שמירה על ייחודיות ואמירה.

מאת: תמרה גרוס

תמיד חלמתי להיות מעצבת אופנה, אחת שמכתיבה למיליוני נשים בכל רחבי העולם מה ללבוש בכל עונה ועונה. בתור בוגרת לימודי עיצוב אופנה בשנקר למדתי רבות על המקצוע, על התהליכים האופנתיים, על האנשים שהמציאו את האופנה, והכי חשוב, על איך להמציא בעצמי אופנה בעלת אמירה ייחודית.

לי באופן אישי נמאס לקרוא כתבות בעיתונים ובמגזינים המצוות עליי להשליך בכל עונה ועונה את המלתחה שלי לפח ולרכוש פריטים כאלו ואחרים. "העונה הזו תלבשי סגול" הכריזו מרבית המגזינים פה אחד, ואני עיקמתי את אפי והחלטתי לעשות מעשה. עקבתי באדיקות אחר הקו האופנתי שהוצג בכל המגזינים, בכל תכניות האופנה, ובכל מסלולי האופנה הן בטלוויזיה והן בישראל, והבנתי שהמגזינים מפגרים בכמה צעדים אחר המעצבים המבריקים שהקדימו את זמנם.

המגזינים אינם עומדים בקצב היצירתיות של המעצבים האמיתיים, ומשדרים לנשים רבות את המסרים הלא נכונים לגבי איך להתלבש. אישה אמיתית צריכה להבין שלא להקשיב לכל אתר או עיתון שמכתיב לה איך להיראות או איך להתלבש, ובמיוחד לא לגבי אילו צבעים ללבוש ובאיזו עונה. לא לכל אישה מתאים הצבע הסגול, והיא עלולה לעשות לעצמה עוול אם תקשיב לאותם מסרים מטעים ולכער את עצמה.

אני ממליצה בכל לבי לא להשליך בגדים ישנים לפח אלא לתרום אותם לחברות שלך או לנזקקים, אך לפני שאת זורקת עלייך לברור היטב מי מהם אינו יושב עלייך, ואת מי מהם את זורקת כי הם אינם אופנתי. שאלה זו היא חשובה מכיוון שבכל כמה שנים חוזרים המעגלים האופנתיים הישנים ונעשים שיא המודה, דבר שיקל עלייך אם תשמרי בצד את הבגדים שלך.

היי יצירתית. שלבי בגדים תוך התחשבות בגזרתך, בצבעייך הטבעיים, והיעזרי מעט בכוכבות או במעצבים האהובים עלייך. אינך חייבת לקנות לעצמך בגד יקר, תמיד תוכלי ללכת לתופרת ולבקש ממנה שתכין עבורך עותק בזול. האופנה לא אמורה להכתיב לך מה ללבוש, אלא ההיפך. הסוד האמיתי טמון בתעוזה ובביטחון עצמי. האופנה תבוא אחרייך.

דירוג:
12345
קולות: 160
ספרו לחברים: