19/12/2012 12:36

לפי הגרסה של מכון הצבעים Pantone, ברקת יהיה צבע השנה של 2013

 

מכון הצבעים  Pantone מציג בדרך כלל את הצבעים האופנתיים ביותר לכל עונה. פרט לכך בדצמבר של כל שנה נעשית תחזית לגבי השנה הבאה. בשנה הבאה הצבע האופנתי ביותר כנראה יהיה צבע ברקת. זהו הצבע לו תהיה משועבדת תעשיית אופנה ב - 12חודשים הקרובים.

המומחים מכנים את גוון הברקת כגוון דרמטי ולא פשוט. זהו הצבע שהיה מועדף על המעצבים שיצרו קולקציות לעונת סתיו – חורף 2012/2013. אבל אנחנו נוכל לראות את הגוון הזה גם בקולקציות אביביות של השנה הבאה.

בין המותגים שבחרו בצבע ברקת ליצירת הקולקציות ניתן למנות:  Burberry Prorsum, Chanel, Marni Derek Lam, Dolce Gabbana, Issey Miyaki, Mary Katrantzou, Lavnin` Paul Smith Prada, Proenza Schoulder, Rag Bone  ורבים אחרים.

ברקת משתייך לגוונים הכהים של הצבע הירוק. למרות הססגוניות ההפגנתית זה בכל זאת צבע חיובי ורגוע. כמו גם הגוונים האחרים של ירוק, צבע ברקת מעלה אסוציאציות עם טבע, צחיחות, ניקיון וטבעיות, לכן הוא אהוב על מרבית האנשים.

לצבע ברקת משייכים גם תכונות כמו עקביות, נחת ויציבות. כאשר בן אדם מקיף את עצמו בחפצים ובבגדים בצבע הזה הוא מתכוון לשלווה ושקט עם עצמו ועם הסביבה, רווחה כלכלית וגישה חיובית.

גוון ברקת מתאים במיוחד לאנשים עם עיניים ירוקות – חומות.

נזכיר שהצבע העיקרי של השנה החולפת, 2012, היה צבע כתום בוהק. עיקר תשומת הלב הוקדשה לצבע הזה בקיץ, כאשר כל מדורי סגנון פרסמו אותו בכל השילובים האמיצים ביותר, למשל פוקסיה וורוד בוהק. המומחים של המכון הצבעים המליצו לכולם לרכוש כמה שיותר בגדים בצבע הכתום העליז.

למרות שהצבע הזה הוא בגדר של טאבו עבור בחורות עם עור בהיר, גם עבורן נמצא פתרון – הן יכולות להשתמש בצבע הזה במניקור שלהן.

עם צבע הברקת הכל הרבה יותר פשוט: הוא מתאים כמעט לכולם ללא קשר לצבע השיער והעור.

 

 

 

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.