24/07/2012 22:06052

חדשות אופנה – אמסטרדם כובשת את עולם האופנה

 

לאט לאט הופכת אמסטרדם לבירת אופנה עולמית: בחודש יולי נערך כאן שבוע אופנה של הולנד. ולמרות שמסלולי התצוגה של אמסטרדם אינם מפורסמים עדיין כמו אלו של ניו יורק ופריס, המארגנים של שבוע האופנה מבטיחים –זה עוד יגיע!

את תצוגות האופנה פתחו קולקציות של מעצבים הולנדיים קלס יברסן ומרחה ווימנס.

shutterstock_96150503

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מרחה ווימנס הינה מעצבת בעלת שם, שכבר לא פעם הציגה את עבודותיה בתצוגות האופנה בפריס. היא נמשכת לסגנון אוונגרדי – כדי ליצור תדמית נשית המעצבת משתמשת לא רק בבדים שונים אלא גם בעץ, חוטי זכוכית ומתכת. גם הפעם היא נשארה נאמנה לעצמה – הדוגמניות הופיעו על מסלול התצוגה בשמלות קרינולינה בשחור לבן ובסנדלים ענקיים על פלטפורמת עץ שגובהה 20 ס"מ.

קלאס יוורסן הציג קולקציה מסורתית יותר שבבסיסה שמלות אלגנטיות המקושטות מכל הלב בפרחים מלאכותיים. אגב שני המעצבים הינם חובבים גדולים של בסקה.

מי שסגר את התצוגה היה המעצב אדווין אודסחורן שעבודותיו כבר הוצגו לא פעם בפריס, האג והארלם וכל אישה אופנתית באמסטרדם מבקרת מידי פעם בחנות בוטיק שלו. השמלות של הקולקציה החדשה שלו התאפיינו בנשיות מודגשת, צבעים זוהרים, ריבוי קישוטים ופייטים שיצרו ביחד שארם בלתי נשכח.

shutterstock_94497223

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"שבוע האופנה שלנו רק מתחיל לצבור תאוצה, הרי זהו מנהג חדש יחסית. אבל אנו עובדים חזק מאוד על פיתוח של עיצוב הולנדי ומעודדים מעצבים צעירים. אנו לא מתיימרים לעקוף את פריז או את ברלין, אנו אנשים ריאליים. אבל אנחנו כן רוצים להגיע למקום החמישי באירופה", - כך אומר מנהל של שבוע האופנה באמסטרדם בארט מאוסן.

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 52
ספרו לחברים: