12/12/2012 11:47066

ולנטינו גראבאני: "המעצבים המודרניים איבדו את חוש היופי"

 

בימים אלו נערכת במוזיאון  Somerset House תערוכה בשם "ולנטינו: מאוסטרו של אופנה" שהחלה רק לפני מספר שבועות. התערוכה שמספרת על היסטוריה בת יובל של יצירותיו של ולנטינו גראבאני – מייסד של המותג  Valentinoנפתחה בארוחת ערב חגיגית.

תצוגת האופנה האחרונה של המאסטרו נערכה בשנת 2008 וכיום, לרגל פתיחת התערוכה,  הוא מספר ברעיון מיוחד על ימים עברו ומבקר בחריפות את המעצבים המודרניים.

ולנטינו גראבאני ממש לא משתעמם בפנסיה. כך למשל בספטמבר האחרון הוא יצר תלבושות עבור להקת בלט ניו יורקית, והיום הוא עסוק בכל מה שקשור לתערוכה בעולמות  Somerset House.

המעצב המפורסם טוען שלמרות גילו המופלג הוא מלא באנרגיות וברעיונות יצירתיים. הוא מודה שהוא הקדיש למקצוע שלו את חייו ומאוד אוהב את מה שהוא עושה, וכך כנראה יהיה עד יום מותו.

בתערוכה "ולנטינו: המאסטרו של אופנה" מוצגים שמלות מקולקציות של ולנטינו מתקופות שונות. המבקרים של התערוכה יכולים להתרשם מ – 130 דגמי עלית, ביניהם גם שמלה של ג`קלין קנדי, בה היא התחתנה עם אריסטוטלס אונאסיס ב – 1968. זוהי שמלת תחרה בצבע שנהב.

בנוסף תוכלו למצוא בין הדגמים המוצגים גם שמלה של ג`וליה רוברטס מקטיפה שחורה עם סרטי סאטן לבנים. היא הופיעה בשמלה זו בטקס הענקת פרסי "אוסקר" ב – 2001. כמו כן גם שמלתה של נסיכה מארי – שאנטל שעוצבה בשנת 1995 מוצגת בתערוכה הזו.

פרט לשמלות המוצגות אפשר לראות בתערוכה גם את ההזמנות לתצוגות האופנה, צילומים ואוסף אישי של המעצב ודגמים מקולקציה של  pret-a-porter.

ולנטינו גראבאני מאוד מרוצה מהתערוכה ומתפעל איך העבודות שלו שרדו עד היום בלי לאבד את הצורה ההתחלתית שלהן.

ולנטינו סיפר לעיתונאים שבזמן שהוא מביט על השמלות שנוצרו בשנות ה – 60 הוא מבין שהדגמים הללו אינם שונים מאלו שיש היום הן מבחינת רעיונות והן מבחינת איכות. יש רק הבדל אחד – הנשים, שמחליפות היום את השמלות שלהן ואת התדמית שלהן שלוש פעמים ביום. יחד עם זאת גראבאני חושב שאין דבר מדהים יותר מאשר אישה שלובשת מכנסיים שמתאימים לה היטב בשילוב עם סריג או חלוצה.

כשולנטינו נזכר בג`קי קנדי חיוך מלנכולי עולה על פניו. הוא מספר שעזר לה לעשות סדר במלתחה שלה כשהוא יושב יחד איתה על ריצפת חדר הארונות. הוא מספר על התלבושות שיצר עבורה ושהיא לקחה עימה לנסיעה דיפלומטית לקמבודיה בשנת 1967 וגם על אינספור מעילים שלה עם לוגו של Valentino  .

עבור גראבאני ג`קי הייתה אחת הלקוחות החשובות ובזכותה הוא הפך למעצב מפורסם בארה"ב. הוא היה מרוצה במיוחד כשהיא בחרה בשמלה של  Valentinoליום חתונתה.

נכון להיום הוא היה מאוד שמח לו היה יכול לעצב את המלתחה של דוכסית קתרין בעלת הגזרה המושלמת.

 

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 66
ספרו לחברים: