30/01/2012 06:17086

הידד לאופנה ישראלית

 

למרות שאופנה ישראלית היא אופנה צעירה מאוד ורוב המעצבים עובדים בתחום לא יותר מ-10 שנים ישנו מספר לא מבוטל של מותגים ששמם הולך לפניהם לא רק בארץ אלאגם ברחבי העולם. לדוגמה המותגים המפורסמים גדעון אוברזון וגוטקס שהם גולת הכותרת של האופנה הישראלית וגם הרשת קסטרו שכה אהובה ע"י צעירים.

הביוגרפיות של רוב המעצבים הצעירים דומות להפליא-רובם סיימו את לימודיהם במכללת שינקר שידועה בטור ממסד מאוד פתוח שלא פוחד מרעיונות חדשים ונועזים.

הרבה מעצבים מתחילים את הקריירה המקצועית שלהם בתוך ביתם וגם מוכרים את יצירותיהם הראשונות במכירות ביתיות שמאוד נפוצות בעיקר בדרום תל אביב. לצערנו לא כולם מצליחים לפרוץ לשוק הגדול, והיום אנחנו כאן, באתר Fn1נדבר על אלו שאכן הצליחו והפכו לגאווה ישראלית.

רונן חן

 

 

 

 

 

 

 

רונן חן הוא אחד המעצבים הישראלים הראשונים שהתחיל ליצור בגדי נשים יומיומיים אופנתיים בסוף שנות ה-90. נכון להיום חן הוא בעל 14 חנויות ברחבי הארץ ושל חנות קונספט אחת בלונדון. בגדיו של חן נמכרים בהצלחה רבה בערים אחרות באנגליה וגם בארה"ב, קנדה ואירלנד. בכל עונה חדשה חן משמח את מעריציו עם קולקציה חדשה מלאה וכ-30 קולקציות קטנות. לעתים יש תקופות בהם הוא משיק 7-8 דגמים חדשים בכל שבוע.

מירית ויינשטוק

 

 

 

 

 

 

 

לאורך תקופה ממושכת מירית עבדה בשיתוף עם בית האופנה Lavninועם אלכסנדר מקווין. אך הזמן עשה את שלו ובשנת 2004 היא חזרה לארץ והחלה לעבוד על קולקציה אישית שלה שקראה לה pret-a-porterוגם על קו שמלות כלה שנמכרו גם בארץ וגם בחו"ל.

קדם ששון

 

 

 

 

 

 

 

הוא בעצם המתחרה העיקרי של רונן חן והקולקציות שלו מיועדות לנשים "גדולות" מהחיים. הוא עובד מצוין עם בדים מקושטים ועבודותיו מתאפיינות ביופי מיוחד וביצירתיות. הבדים והאביזרים עבור יצירותיו נבחרים בקפידה רבה.

נעמה בצלאל

 

 

 

 

 

 

 

הבגדים של המעצבת הנהדרת הזאות המתאפיינים בקווים ישרים ובצבעים פשוטים אך חזקים, כמו אדום, שחור, כחול כהה ואפור, המחזירים אותנו לאופנה של שנים הראשונות אחרי קום המדינה. את רוב תשומת הלב מושכת קולקציית שמלות הכלה בצבעי קרם ווניל בסגנון של שנות ה 50-60 של המאה הקודמת, בה תוכלו למצוא גם שמלות קצרות וישרות וגם אלו הנפוחות יותר.

ואם שאלתן את עצמכם איפה ניתן לרכוש אביזרים מיוחדים אז נספר לכן שתוכלו לעשות זאת במכירה ביתית מבית הגר סתת "רק בנות" שנימצא בכתובת רח` הלל 23 בתל אביב.

 

מפורסם באתר Fn1הקישור למקור חובה

דירוג:
12345
קולות: 86
ספרו לחברים: