03/07/2012 19:49088

בגדי קש או תלבושת של חווה מודרנית

 

אופנה אקולוגית – זוהי מגמת אופנה שרוכשת לה פופולאריות רבה בכל רחבי העולם. בתצוגות האופנה ניתן לראות יותר ויותר בגדים, נעליים, תיקים ואביזרים אחרים מבדים טבעיים ובפריס נערך מידי שנה Ethical Fashion Show  ,  בו המעצבים המפורסמים מציגים את יצירותיהםהאקולוגיות. ואין זה פלא , הרי הקירבה לטבע היא כמו נשימת אוויר צח בעולמנו המודרני.

Depositphotos_3501504_xs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כאשר אנו אומרים "בגדים אקולוגיים" הכוונה היא לשימוש בבדים טבעיים וויתור על צבעים כימיים ומלבינים למיניהם במהלך הייצור. אבל אל תחשבו שבגדים אקולוגיים הם אך ורק טוניקות ביתיות חסרות צבע. תודות לטכנולוגיות מתקדמות, בגדים אקולוגיים לא רק נוחים וידידותיים לסביבה אלא גם מאוד מגוונים.

Depositphotos_10854408_XS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המעצבים המובילים משתמשים בחומרים כמו כותנה אורגנית, במבוק, סיבי תירס, פשתן, משי סויה סיני, ביו-פלסטיק, בדים מאלפאקה, תאית עץ וצמר מרינו. כמו שניתן לראות המבחר הינו גדול למדיי והדגמים המיוחדים הופכים בזכות דמיון המעצבים ליצירות אומנות של ממש.

Depositphotos_3502298_xs

Depositphotos_10774690_XS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ישנם מעצבים רבים אשר שואפים לייצר בגדים אקולוגיים, והבולטים ביותר הם: סטלה מקרתני ואדולפודומינגס שבגדיהם פופולאריים מאוד ברחבי אירופה. גם אצל מותגים מפורסמים אחרים קיימים קווים "ירוקים", למשל קו  RED   של המותג  GAP  שניתן למצוא בקלות בבוטיקים רבים וקו  Conscious  של   H&M   .

 

Depositphotos_5728248_xs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לעומתם המותג העולמי  EDUNמתמחה אך ורק בייצור בגדים "ירוקים" והוא הפך כבר מזמן לאחד המובילים בתחום. את בגדיהמותג ניתן לראות לא רק על אנשים רגילים אלא גם על כוכבי הוליווד רבים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Depositphotos_4266487_xs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מפעם לפעם גם מעצבים אחרים כמו למשל   Anya Hindmarch, Martin MargielaMarni, Boudicca  ו -   Hermes   משיקים קולקציות אקולוגיות.

Depositphotos_8479007_xs

Depositphotos_9137883_xs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

למרות שבגדים אקולוגיים יכולים להיות שונים ומגוונים, ניתן לראות בבירור את המגמה האתנית – הדוגמניות מככבות על המסלול לא רק בנעליים וג`ינסים מחומרים טבעיים אלא גם בשמלות נועזות ובנעלי קש. שלא נידבר על סל פשוט שאהוב כל כך ע"י מעצבים רבים.

 

 

Depositphotos_10952616_XS

Depositphotos_8552662_xs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אז אל תחששו לההכניס גם פריטים כאלו למלתחה האופנתית שלכן. חשוב מאוד לשמור על פרופורציות ולשלב בגדים מבדים טבעיים עם פריטים אתניים מיוחדים. קצת אומץ ופנטזיה ותוכלו להגיעלמראה מיוחד ואופנתי ביותר!

 

מפורסם באתר   Fn1  הקישור למקור חובה. 

דירוג:
12345
קולות: 88
ספרו לחברים: