02/07/2012 09:07079

בגדים "חכמים": העתיד כבר כאן

 

בגדים "חכמים" אשר משתנים בהתאם למזג אוויר, יכולים להראות לכם את הדרך, להטעין טלפון או להשמיע שיר – כל זה אינו פרק מספר מדע בדיוני אלא מציאות. הפיתוח של התחום הזה החל כבר מזמן וכל שנה חולצות ומעילים "חכמים" ממשיכים לכבוש את עולם האופנה.

מעיל ממושמע

הצעדים הראשונים בהחדרה של אלקטרוניקה לתוך הבגדים החלו לפני כעשור. המוביל בתחום היה המותג   Levi`s  אשר בשיתוף עם   Philips  יצרו מעיל שהיה מאובזר באוזניות, מיקרופון, טלפון ונגן וגם מערכת שהפעילה את כל אלו לפי פקודה של בעל המעיל. מאוחר יותר הצטרפו לתחום מותגים אחרים כמו   Rosner, Oakley  ו -   Burton  .

Depositphotos_9097766_XS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תיק מטען

למרות שבגדים אלו הם נוחים למדיי ואפילו ניתן לכבס אותם לפי הוראות בלי לפגוע בחלק האלקטרוני, הם לא ממש הצליחו לכבוש את השוק. אבל המעצבים לא מוותרים על הניסיון להביא את הבגדים של העתיד אל הצרכנים ומותגים ידועים כמו  Pierre Cardin, Cinque

Mephisto  ו -    Milestone  ממשיכים לייצר בגדים בשילוב עם אלקטרוניקה. כך למשל המעצב הבריטי ריצ`רד ניקול השיק בשנת 2012 תיק עם מטען מובנה לטלפון סלולרי.

החולצה הנעלמת

מעצב איטלקי של המותג   Corpo Nove    בשם מאורו טאליאני השיק מוצר חדיש לגמרי – בגד אשר מגיב לטמפרטורה של הסביבה. שרוולי החולצה יכולים להתקצר או להתארך בהתאם למזג האוויר והפלא הנ"ל עולה 4000$.

Depositphotos_5832028_XS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צעיף – זיקית

עבור נשים אופנתיות שרוצות להפתיע את הסובבים המעצבים יצרו צעיף מיוחד אשר משנה את צבעו בהתאם לטמפרטורה! הצעיף הזה יוצר ביפן אבל כל המעוניינות יכולות לרכוש אותו דרך אינטרנט.

המעצבים טוענים שבעתיד ניתן יהיה לרכוש בגדים מחומר   spray – on – dress, כלומר "השפרצת ספריי וקיבלת שמלה"!

Depositphotos_1669625_XS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כמובן שבינתיים אנו לא ממש רגילים לכל החידושים הללו וסביר להניח שנבזבז אלפיים דולר על שמלת מעצבים ולא על חולצת היי טק מוזרה. אבל הזמן טס קדימה והרי לפני שני עשורים ידענו להסתדר יופי בלי כל הטכנולוגיות שהפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. ולכן ייתכן מאוד שבעוד 10 שנים הרחובות הישראליים יתמלאו בבגדים אופנתיים שעכשיו אנו לא יכולים אפילו לעלות על דעתנו.

 

מפורסם באתר    Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 79
ספרו לחברים: