09/12/2011 03:380131

פאשניסטה קטנה

 

לאט לאט וממש לא בשקט, מצליחות נערות העולם הצעירות לסגל לעצמן סטייל מובחן ונוטף אמירה אישית. וכמו תמיד, באמריקה הן עושות את זה בגדול.

מאת: נעם מרציאנו

כשהייתי בת 15 אופנה לא עשתה לי את זה, עקב כך מרבית הגרדרובה שלי הורכבה ממכנסי ציפי (זקנות השבט זוכרות את תפירת העלית של אישה זו), וגופיות שקניתי בשוק במגדל העמק. אני אפילו לא אתייחס לרעיון של התאמת צבעים שהיה זר לי, או על כל ניסיון לאבזר את ההופעה במשהו שהוא יותר מסנדלי שורש. על כן, כל פעם שאני רואה ילדונת בשנות העשרה המוקדמות לחייה מאובזרת טיפ טופ, עם הבגדים הכי נכונים ועם אמירה שמשתמעת מכל ההופעה, אני נפעמת. כי איפה שנות התשעים הצוהלות ואיפה אותן הילדות?

כל שיטוטיי באתרי אופנה מובילים אותי למסקנה אחת ברורה: גדל כאן דור של בנות עם מודעות אופנתית אשר לא נופלת מזו של אנה וינטור ולא די בזה, הן מצליחות לתרגם זאת הלכה למעשה. אך גם לעוללות האלו יש ממי ללמוד, כי בנות העשרה של הוליווד עושות זאת בענק בעזרת מאגרי סטייל בלתי נדלים.

צילום: היילי סטיינפלד בקמפיין של  miu miu.

המפגן האופנתי הראשון אליו אתייחס הוא פרי תוצרתה של היילי סטיינפלד, בת ה-15. האגדה אודות סטיינפלד החלה בשנת 2010, כאשר יצא הסרט בכיכובה "אומץ אמיתי". אט אט ראינו את הסטייל הנכון והמעודכן שלה על כל שטיח אדום. בשונה מרוב נערות הוליווד, היא הצליחה ללבוש שמלות מתוחכמות, אך עם זאת להקרין נערות ותום. ולראייה, באחד מאירועי השטיחים האדומים, היא לבשה שמלת טול ורדרדה של Marchesa עם נעלי אולסטאר ורודות. ולא דיי בזה, השנה היא נבחרה על ידי בית האופנה Miu Miuלהיות הפנים של המותג לקצפיין סתיו- חורף 2011.

צילום: האחיות פנינג

 

זוג הזאטוטות השניות אשר מחייבות התייחסות הן דקוטה ואל פנינג. האחיות בנות ה-17 וה-13, מציגות סטייל מלוטש ומחושב המצליח לייצר אמירה אישית. להבדיל מסטיינפלד, האחיות פנינג בוחרות בפרטי לבוש אשר גובלים לעיתים במראה הדודה ואינם בהכרח הולמים ילדות בנות גילן. כמו כן, הן בוחרות מותגים אשר לאו דווקא פונים לטווח הגילאים שלהן, כמוValentino  או Rodarte. אך כך או כך, הן מצליחות לעשות את זה טוב וזה נראה נפלא. הרשימה של זאטוטות אופנתיות לא נגמרת פה, אליזבת` אולסון, לורדס (הבת של), אמה ווטסון ורבות ומסוגננות אחרות, אשר מצליחות לייצר זהות מובחנת בעזרת מלתחותיהן.

דירוג:
12345
קולות: 131
ספרו לחברים: