20/11/2011 12:40087

אחת שיודעת מה טוב לנו

הסדרה "אחת שיודעת" הפכה עם הזמן למכתיבת האופנה העיקרית בחיינו והביאה לעולם טרנדים מקוריים כמו גרביונים צבעוניים ותכשיטי ענק

מאת: נעם מרציאנו

אולי זכרוני בוגד בי ואולי התודעה שלי מנסה להדחיק את הכאוס האופנתי של שנות השמונים והתשעים, אבל כבר הרבה זמן שהתרבות הפופולארית לא העניקה לנו תופעה אופנתית להתרפק עליה. קשה לזכור מתי בפעם האחרונה עלתה סדרת טלוויזיה לאוויר אשר השפיעה על חיינו האופנתיים בצורה כה עמוקה ומשמעותית. לוקח מעט זמן להבין את גודל ההשפעה, אך כשסוף סוף זה קורה יש לבחון את התופעה מקרוב ולבסוף גם להוריד את הכובע.

כבר ארבע שנים שהסדרה "אחת שיודעת" מספקת לנו באופן קונסיסטנטי טרנדים שניתן לתרגם לצורה לבישה ויום יומית. כמובן שאינני מתעלמת או שוכחת מי נותן את הטון העיקרי למלתחות של כולנו (בתי האופנה הגדולים והקטנים כאחד), אך כמות האנשים אשר צופים בסדרה וכמות האנשים אשר מעודכנים בצורה קבועה בנעשה בעולם האופנה, איננה ניתנת להשוואה. 

 

זה התחיל כבר בעונה הראשונה. מי חלמה למצוא את רגליה עטופות בגרביונים    צבעוניים ולוהטים? ודאי שלא אני, אך עד מהרה כולם הלכנו שולל אחרי ההונאה  הלא מחמיאה הזאת. בלייר ועוזרותיה חרכו את המסך בשלל גרביונים צבעוניים וכל שנותר לנו זה לסור למשביר הקרוב לביתנו ולרכוש. זה המשיך במגוון קשתות ופפיוני ענק אשר נדבקו לראשנו משל היינו אריזת מתנה. הם הגיעו בכל הגדלים ובכל הצורות, על שיער אסוף ושיער מפוזר, עתירי בד ועתירי אבנים בוהקות ואנחנו? אנחנו רצנו לחנות האקססוריז הקרובה שמצאנו ורכשנו. כל פרק ששודר ישבנו והתחננו למלתחה המושלמת של סרינה וכשאזרנו אומץ, אימצנו גם אנחנו את מיטב הפריטים המנצנצים שמצאנו.

הטרנד החם והאחרון המרחף סביבנו בהשראת הסדרה הוא תכשיטים עם נוכחות. אחרי שראינו את סרינה ואמה מהדסות ברחבי העיר ענודות תכשיטים גדולים ומרשימים, ניתן כעת למצוא בכל חנות אפנה שחושבת שהיא משהו, תכשיטים מאסיביים עם נוכחות שלא ניתן לחמוק מהם. החל בשרשראות וצמידים וכלה בטבעות. איך שלא נבחן את זה, כבר חמש עונות שאנחנו משתדלות לעמוד בקצב של בלייר וסרינה, המשימה איננה קלה ואיננה זולה אך אנחנו עומדות בה בגבורה. 

דירוג:
12345
קולות: 87
ספרו לחברים: