21/02/2012 06:45186

סקס. אומנות האהבה (פרק 1)

 

לאורך כל חיינו הבוגרים אנו מקבלים אין ספור עצות המלמדות אותנו לשמר ולטפח את הזוגיות שלנו -  איך להיראות יפה, איך לא לריב עם הבעל, איך לשמור על בית נקי ומסודר. אבל משום מה אף אחד לא מלמד אותנו על סקס, שהוא אחד המרכיבים החשובים של מערכת זוגית. אומנם לאחרונה יצאים לאור יותר ויותר ספרים המדברים על טכניקות מין שונות, אבל החלק הרגשי עדיין נשאר עטוף באפלה.

הרגישות הנשית

ידוע שהאורגזמה של האישה מתרחשת קודם כל בראשה. לעומת הגברים, שיכולים לחוות אורגזמה כמעט בכל מצב, האישה עצמה לא תוכל ליהנות מהמין במידה הרצויה אם הוא לא מלווה בחוויה פסיכולוגית טובה. לפי סטטיסטיקה עד 80% מהנשים בכל רחבי העולם אינן מרוצות מחיי המין שלהן.

וזה למרות שהטבע דווקא העניק לנשים אורגזמה ארוכה יותר (עד 12 שניות) לעומת האורגזמה הגברית שנמשכת 3 שניות בלבד. בנוסף רק נשים יכולות לחוות מולטי – אורגזמה שכל אורגזמה מלווה בתחושות שונות לגמרי, בזמן שאצל הגברים אין מגוון רב כ"כ של אפשרויות. האורגזמה הנשית היא חזקה יותר מזו הגברית, ולא רק מבחינה סובייקטיבית. זרימת הדם לעברי מין גדולה פי 2 אצל הנשים והפעילות החשמלית של המוח גדולה פי 3 מזו של הגברים.  אבל למרות הכל הגברים מגעים לאורגזמה כמעטבכל פעם שהם מקיימים יחסי מין ודווקא הנשים חוות קושי רב עם העניין.

סקס = לכלוך

הבעיה של האורגזמה הנשית טמונה כמובן לא רק בעובדה שאישה זקוקה להרבה יותר משחק מקדים וחוויה פסיכולוגית טובה. לדעת הסקסולוגים הבעיה של חוסר הסיפוק הנשי היא עמוקה הרבה יותר וקשורה לכך שבתת מודע סקס עדיין נחשב למשהו רע ומלוכלך. הרי לא סתם במשך מאות שנים היה מקובל לחשוב שאישה מנומסת ותרבותית אינה צריכה לחוש גירוי מיני ונשים רבות עסקו רק ב– "פרו ורבו", ילדו ילדים והלכו לעולמן תוך כדי תחושת סלידה מהסקס.

צידה השני של המהפכה המינית

אחרי המהפכה המינית היה ניראה שהדברים מתחילים להישתנות. סקס הפך לנושא מדובר ביותר, הנשים כבר לא התביישו לצעוק מהתענוג ומדפי החנויות היו עמוסים בספרי סקס רבים.  אבל למרות השיפור הכללי, הפוטנציאל הנשי נשאר לא מנוצל עד תום. ובאופן פרדוקסלי זה קרה עקב מהפכה מינית עצמה.

מהיותו נושא אסור סקס הפך לנושא מדובר ביותר ואי אפשר להכנס לאינטרנט בלי להתקל באתרי פורנו רבים. כל זה גוזל מהעומק והרומנטיות שהסקס אמור לשדר והופך את המשגל לפעולה טכנית בלבד, לכן לא פלא שנשים רגישות עדיין חשות את עצמן "מלוכלכות". כך כשאנו קופצים מקיצוניות אחת לשנייה אנו מדלגים באופן קבוע על שביל הזהב.

בכתבה הבאה נספר איך אכן למצוא את שביל הזהב המדובר ולפתח יחס נכון לנושא הסקס כולו. 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה

דירוג:
12345
קולות: 86
ספרו לחברים:
מיכל11, דצמבר, 2012

"גברים מגעים לאורגזמה כמעט בכל פעם שהם מקיימים יחסי מין ודווקא הנשים חוות קושי רב עם העניין" ברור- גברים רבים דואגים לספק את עצמם קודם. בשביל גבר סקס זה לאונן את עצמו אבל בשניים. נשים יודעות לספק את עצמן טוב מאוד וזה פשוט אבל רוב הגברים לא יודעים איך ולא מעניין אותם אלא מעניין אותם עצמם קודם. מכאן יוצא שהמון נשים לא רואות את עצמן נהנות בסקס אלא אם כן הם יוזמות ולוקחות חלק אקטיבי בו ואז גם הסיפוק שלהן גדול יותר.