08/11/2012 13:280137

סהרוריות מינית – המכה של המאה ה-21

 

תושבי מדינות מפותחות הסובלים ממצבי מתח ודחק רבים אמורים לחלות בקרוב במחלה חדשה. סהרוריות מינית הפסיקה להיות תופעה חד פעמית וניתן להתייחס אליה כאל מחלה פסיכיאטרית רצינית שקשה מאוד לריפוי. המחלה הזו מתבטאת בכך שאדם עושה סקס או מאונן מספר פעמים במהלך הלילה אך בבוקר לא זוכר דבר.

לפי המידע של עיתון אוסטרלי “The Sydney Morning Herald”  המחלה הזו נפוצה מאוד במדינה הזו. לא מזמן הגיעה לרופא פציינטית שנראתה סובלת מסהרוריות מינית שבמהלך היום ניהלה אורח חיים מכובד ביותר ובלילה ערכה אורגיות מטורפות בדירתה. בבוקר היא לא זכרה כלום והייתה ממש מופתעת לגלות ברחבי הדירה המון קונדומים משומשים. היא חשבה ששכנים עובדים עלייה, בזמן שהם כבר היו על סף התמוטטות בעקבות הצעקות וחריקות המיטה שנשמעו מידי לילה מדירתה. כאשר היא פנתה אליהם בכעס על הבדיחה הלא מוצלחת הם גילו לה את מה שהם שומעים מדירתה מידי לילה. מסתבר שהגברת המכובדת אהבה לעשות סקס סוער עם חסרי בית, אלכוהוליסטים וסתם גברים שהייתה פוגשת ברחוב. האישה פנתה לרופא שעשה איתה סיאנס של היפנוזה שהוכיח את כל מה שאמרו השכנים. הדבר היחיד שניחם את האישה ולו מעט, הייתה העובדה שהיא השתמשה באמצעי מניעה למרות שהייתה מחוסרת הכרה וגם שבין הפרטנרים המזדמנים היא לא נתקלה ברוצח או גנב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סקסולוגים ופסיכיאטריים שחקרו את המחלה מציינים שלוש דרגות עיקריות של סהרוריות מינית. הדרגה הראשונה שקלה יחסית הן מבחינת הסימפטומים והן מבחינת הטיפול היא ריבוי של חלומות ארוטיים. הדרגה השנייה היא אוננות לא מודעת במהלך הלילה והדרגה השלישית והקשה ביותרהיא קיום יחסי מין במצב של חוסר הכרה.

הטיפול הוא בגדר חובה רק במקרים שבהם הפציינט, בדומה לאישה המדוברת עושה סקס מזדמן עם כל אחד ובכל מקום, כוון שזה מסוכן לחיים ולבריאות. אם הבעיה היחידה היא חוסר שעות שינה של בן או בת זוג של הסובלים מסהרוריות מינית אין מה לדאוג יותר מידיי וסביר להניח שהליבידו של הסובל מהתופעה ירד עם הזמן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפי דעת המומחים סהרוריות מינית היא תוצאה של חיינו מרובי דחק ולחצים. פרויד בזמנו טען שאנו מובלים ע"י שתי תשוקות עיקריות – תשוקת סיפוק ותשוקת ההרס. אנו יודעים להלחם בתשוקת ההרס אך לתשוקת הסיפוק, במיוחד סיפוק מיני לא נשאר מספיק זמן וכך אנו מקבלים סהרוריות מינית מדרגה שלישית.

כל הרצונות המוסתרים יהפכו במוקדם או במאוחר לגלויים גם אם הם נמצאים עמוק בתת מודע. להרבה אנשי עסקים וקרייריסטים יש סיכוי לחלות במחלה זו.

כדי למנוע את הסהרוריות המינית צריכים לנוח הרבה, לעשות ספורט וסקס טוב כדי למצוא מפלט פסיכולוגי לדחק . 

דירוג:
12345
קולות: 137
ספרו לחברים: