19/01/2012 12:39

שישה סדרי משנה

 

הכרת בחור חדש ובלי עין הרע, טפו טפו טפו, בן פורת יוסף הכל זורם חלק ואת די מאושרת אך יחד עם זאת את מפחדת להרוס משהו. אל דאגה!  שיר-לי תורג`מן עוברת איתך על כל חודש בחצי שנה הראשונה ומסבירה מה מותר לעשות.

מאת: שיר-לי תורג`מן

כל תחילת קשר היא קשה, מבלבלת ואף פעם לא באמת ברור מה מותר לעשות בכל שלב. מתי כדאי לקחת את החבר להורים? מתי מותר להסתובב לידו בלי איפור? תמיד זה מרגיש שגם אם החלטנו להגיד או לעשות משהו, באיזשהו מקום אולי טעינו, אולי זה מוקדם מידי. כדי לדעת שאנחנו עושות את הדבר הנכון ועל מנת לעשות סדר בראש, החלטתי לפרט מה אפשר ורצוי לעשות בכל חודש במהלך החצי שנה הראשונה:

חודש ראשון:החודש הראשון של הקשר הוא המלחיץ ביותר ובנוסף הוא גם הכי לא ברור. אנחנו לא לגמרי אנחנו ובטח שאנחנו לא מכירים את הצד השני על כל צדדיו. אך יחד עם כל זאת, אם הקשר מתפתח לכיוון חיובי והזרימה טובה אפשר לפנק את הצד השני באיזו מתנה קטנה לתשומת הלב. ממש לא צריך לקנות בושם או חולצה של אדידס אלא איזה שוקולד שווה עם כיתוב נחמד, איזה ורד אדום ובוהק או סתם איזה בוקסר מגניב. המתנה הקטנה לא נועדה להרשים אלא רק להראות שכיף ואכפת לנו.

חודש שני:אחרי חודש שלם שביליתם רק אחד עם השניה, הגיע הזמן להכיר את החברים או אפילו יותר מזה, לקבל את אישורם. המפגש עם החברים של הצד השני אמור להיות קליל ומצחיק ובדרך כלל הוא גם עובר בשלום. אם מגיעים אליו בראש פתוח וללא ביישנית, המפגש הזה יוליד רק טוב. כי אחרי הכול אם החברים מאשרים וניתנה מהם "ברכת הדרך", ההמשך הרבה יותר פשוט.

חודש שלישי:אחרי שהחברות אהבו את הבחור החדש והקשר ממשיך לפרוח, כל שנותר לעשות הוא להיפגש עם המשפחה. מדובר במפגש לא פשוט ומלחיץ אך גם כאן צריך להגיע בביטחון ובמעט מאוד ביישנות. הדעה של המשפחה חשובה מאוד לשני הצדדים ולכן כדאי מאוד לעשות את הרושם הטוב ביותר. בסופו של דבר אם המשפחה לא אוהבת את הצד השני ולא מפרגנת, זו בעיה גדולה והרבה מאוד פעמים זה גם גורם לקשר להסתיים.

חודש רביעי:אז קנינו מתנה קטנה, הכרנו את החברים והמשפחה ובינינו כמובן הכול זורם חלק, אז מה עכשיו? אחרי שלושת החודשים הראשונים, שהם מכריעים ביותר, הגיע הזמן להיות טבעיים יותר. עכשיו באמת אפשר להסתובב ליד החבר בלי איפור, עם שיער שנראה רע או עם פיג`מה קצת בלויה. השלב הזה מקרב בין בני הזוג ודרכו הם לומדים להכיר אחד את השני יותר טוב והכי חשוב יותר טבעי.

חודש חמישי:אחרי החודש הרביעי בו הכרנו את בן הזוג בטבעיות שלו, הגיע הזמן לצאת לחופשה קצרה יחדיו. אפשר לנסוע לסופשבוע מפנק באיזה צימר בצפון או איזו חופשת בטן-גב באילת. בחופשה רק אתם נמצאים ולכן תוכלו לבחון את הקשר לעומקו כששניכם נמצאים 24/7 אחד בתחת של השניה. החופשה המשותפת יכולה לקרב בניכם עד מאוד אך מנגד היא יכולה גם להרחיק ולגלות שהשידוך בניכם לא כל כך עובד ואולי כדאי לפרק את החבילה. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חודש שישי:מזל טוב! אתם כבר חצי שנה ביחד. עברתם הרבה דברים משותפים כמו: חוויות, חופשות, ביקורים משפחתיים, יציאות עם החברים וכמובן אלף נשיקות. עכשיו הגיע הזמן לשנות סטאטוס. אחרי חצי שנה, אפשר להיות בטוחים מה הכוונות של הצד השני ולשחרר את כל הלחץ שנשאר. חוץ מלהיות מאושרים שאולי מצאתם סופסוף את האחד, אפשר להיכנס לפייסבוק ולשנות סטאטוס מרווק ל In relationship"". אז אחרי שקיבלתם את הגושפנקא של הפייסבוק והקשר שלכם הוא כבר קבל עם ועדה, לא נותר לעשות דבר חוץ מלאהוב ולהיות נאהב.