20/11/2011 02:101104

נשואים פלוס

 

רובנו מכירים את סדרת הקאלט "נישואים פלוס", אך האם מתחת למעטה הפרודי מסתתר לו מוסר השכל עמוק ועצוב? דנה מויסון מעבירה מסר לאומה באדיבות אל בנדי.

מאת: דנה מויסון

פרנק סינטרה שר בשירו המפורסם, "אהבה ונישואין,אהבה ונישואין, הולכים ביחד כמו סוס ומרכבה", נכון שזה נשמע כמו פרודיה אחת גדולה? אבל האמתהיא שכאשר סינטרה שר את השיר הזה באמצע שנות ה-50, הוא התכוון לכך ברצינות. פעם מוסד הנישואין היה קודש הקודשים של היכל האהבה, מיועד לרציניים בלבד. אנשים משכנו בתים בשביל הטבעת המושלמת, וכרעו בגאווה על ברך אחת כדי לשאול את השאלה החשובה ביותר בחייהם. באמת רגע מכונן. היום אנשים רצים לכנסיה הקרובה בשביל לקבל גרין קארד או הטבות מס. איפה הבושה?

אי שם בשלהי שנות ה-90 מישהו קלט שזה בסדר לצחוק על אנשים נשואים. אותו שיר תמים של סינטרה נהפך לפתיח הדגל של סדרת הקאלט "נישואים פלוס", המגוללת את חייו העלובים של אל בנדי, מוכר הנעליים המפורסם בעולם וגרוע מכך, נשוי פלוס שניים.

מתי בדיוק משפחה הפכה למילה גסה? איך אותו אידיאל שכולנו חונכנו לרצות, נהפך למטרה נוחה לבדיחות סאטיריות? אין פרק שבו אל בנדי לא מנסה להתחמק מסקס עם האישה. את הצעירים מבינינו זה בוודאי מצחיק, אבל ייתכן שההורים שלנו חשים הזדהות עמוקה ועצובה.

אין מה לעשות, השגרה שוחקת. כל דבר שמתרגלים אליו נהיה פחות כייפי, פחות מרגש, פחות מרתק ואולי פשוט פחות טוב. כנראה שבהוליווד קלטו את זה קודם. עכשיו כשתוחלת החיים שלנו גדלה ו"עד 120 שנה" כבר לא נראה כל כך רחוק, אולי מונוגמיה נצחית זו לא התשובה היחידה? האם האושר הגדול באמת טמון בחתונה גדולה וטבעת?

לפעמים החברה עסוקה כל כך בלרחם על הרווקים, אך ייתכן שאלה הראויים לרחמים האמיתיים, הם דווקא אלה שעשו את הצעד ואמרו I do? בכל זאת, יש סיבה שאל בנדי נמצא אי שם בתודעה של כולנו. נזכור ולא נשכח.

דירוג:
12345
קולות: 104
ספרו לחברים:
בן02, דצמבר, 2011

אהבתי. סגנון כתיבה יפה מאד.