20/05/2012 08:020133

מהי אהבה? מנהגי חתונות מוזרים ביותר הקיימים בעולם

 

חתונה היא אחד האירועים החשובים עבור זוג מאוהב והוא תמיד מתקשר בתודעה לרומנטיקה, שמלה לבנה, פרחים והידור... אבל ישנן מדינות בהן מנהגי החתונות הם שונים בתכלית מכל מה שאנו מכירים. בואו נלמד ביחד על מנהגי חתונות המשונים ביותר.

החתן הופך לעבד

לפי המנהגים של איי ניקובר הגבר הופך להיות עבד של בחורה אותה הוא אוהב למשך שנה שלמה. במהלך תקופה זו יהיה עלייה להחליט האם היא רוצה להינשא לו. כוון שמאוד לא נעים לשמוע "לא" אחרי שנה של עבדות גברים משתדלים מאוד לרצות את הנשים שלהן. באינדונזיה, האישה שלא מרוצה מבעלה יכולה להיפרד ממנו גם שלושה חודשים אחרי חתונה.

שנאה במקום אהבה

המנהגים האפריקאים הם המשונים ביותר. ברואנדה למשל מקובל שאישה וגבר שעומדים להתחתן ישנאו אחד את השני שנאת מוות. תקופה ראשונה אחרי הנישואים הם גרים בבתים שונים, כאשר אישה מגיעה כל ערב לביתו של הבעל כדי להכות אותו. רק כאשר שנאה מתחלפת באהבה הזוג הצעיר עובר לגור תחת קורת גג אחת. וזה עוד לא הכל. בקניה, הגברים צריכים להסתובב חודש שלם בלבוש נשי כדי לפתח כבוד והערכה כלפי האישה החדשה ולהבין את מר גורלה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אפריקאים אוהבים שמנות

בניגריה ומאוריטניה ככל שהכלה שמנה יותר כך היא מבוקשת יותר. הפחד מרעב הוא כה גדול, שבחורות צעירות שצריכות למצוא חתן נכלאות במבנים מיוחדים תוך כדי הגבלה בתנועה, שם מאכילים אותן ללא הפסקה עד שהן מקיאות. אם אחרי החתונה הגבר מחליט שאשתו אינה שמנה מספיק הוא יכול להחזיר אותה להוריה.

בעלי – חמור

בהודו מקובל לחתן את הבנות עם בעלי חיים. המנהג הזה, למרות היותו מפואר מאוד, הינו סמלי לחלוטין ונועד לגרש את השדים הרעים. קיים גם טקס בו מחתנים את הילדה עם עץ, אך מטרות הטקס אינן ברורות עד הסוף ולאחר מכן בחורה יכולה להתחתן עם בחיר ליבה. חשוב לציין שהחוק מרשה לנשים להינשא רק אחרי גיל 16 בזמן שגברים יכולים להתחתן כבר בגיל 5-6.

גם בניו – זילנד חיות מעורבות בטקס החתונה, כאשר על הכלה ללבוש על ראשה קיבת חזיר הפוכה. ישנן שבטים ששומרים על מנהג זה גם היום.

כמו שאתם יכולים לראות מנהגי חתונות שונים מאוד אחד משני. ולמרות שרבים מהם גורמים להלם, בכל זאת טוב לדעת מה קורה במדינות אחרות. תקראו, תפנימו ואל תפסיקו לאהוב לא רק אחד את השני אלא גם את העולם שסביבכם!

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 133
ספרו לחברים: