12/12/2011 13:390116

כלה להשגה

 

 

הדרך לחופה היא עקלקלה ומלאת מכשולים ולכן זה לא עניין לילדים. שיר-לי תורג`מן תוהה למה ילדות בנות 21-23 חובשות לראשן הינומה ורצות להתחתן, האם זה סופם של הנעורים?!

מאת: שיר-לי תורג`מן

להתחתן זה ללא ספק חלומן הרטוב של רוב הבנות על פני האדמה. ישנן בנות שכבר מגיל קטן, לפעמים קטן מידי, מתחילות לתכנן את החתונה שלהן ואיך תראה השמלה, העוגה ואפילו החמה. החתונה בשבילן זה אחד השיאים של החיים וזה חייב להיות ערב נדיר ובלתי נשכח שכל האורחים והדודים ידברו עליו במשך שנים.

אין ספק שכולם רוצים להתחתן פעם אחת בחיים ושזה יהיה אירוע שלא שוכחים, אבל לפעמים ישנה הרגשה שההתלהבות הרבה להתחתן משתלטת והופכת לחיפזון הרסני. לא חסרות בנות צעירות שמכירות בחור ואחרי שנה היכרות ההצעה הגדולה מגיעה והופ את מוצאת את עצמך, מרצון כמובן, בגיל 22 נשואה כדת משה וישראל. אבל מה עם כל שאר הדברים שהחיים מזמנים לפני שמחליטים להחליף טבעות? מה עם איזה טיול ארוך למזרח? אולי איזה תואר ראשון לפני שמגיעים יורשי העצר? או בכלל קצת ליהנות מהחיים לפני המחויבות של בעל-אישה. אז לאן כולן ממהרות? למה לרוץ כשאפשר ללכת בניחותא?

הלחץ להתחתן מושרש הרבה פעמים מהבית. אני לא יודעת למה אבל למצוא בחור ראוי ולהיכנס איתו תחת חופה וקידושין זה אחד הסימנים היותר מובהקים להצלחה בחיים. הרבה  פעמים כששואלים אמא "נו מה עם יעלי? מה היא עושה היום?" דבר ראשון שהאמא אומרת זה "היא התחתנה ומאושרת, עכשיו אנחנו מחכים לנכדים", במקרה הטוב עוברים אחר כך לדברים שוליים יותר כמו לימודים ועבודה. למה אי אפשר להגיד "היא לומדת לתואר ראשון ומאושרת" או "היא כרגע מטיילת בעולם וכיף לה". למה קשה לתפוש שבחורה בגיל 21-27 רוצה קודם כל לעשות וי על מטרות אחרות בחיים מלבד להתחתן. למה רק כשמישהי מתחתנת כל הדודות יכולות לנשום לרווחה? למה לימודים או הצלחה בעבודה גורמים רק לחצי נשימת רווחה?

ישנן בנות, כמה שזה עצוב להגיד, שפשוט נולדו להיות אם ורעיה. לא במובן שלגדל ילדים, כי רוב, אם לא כל הבנות, רוצות באיזשהו שלב להיות אמהות. אלא שבמובן מסוים הן הפכו את זה למהות חייהן. אין להן הרבה שאיפות חוץ מגידול הילדים, טיפוח הבעל, ניקיון ושיפוץ הבית ובגלל זה הן רצות להתחתן בגיל 21. אבל בגיל 21 את עוד ילדה ולהתחתן זה ממש לא עניין של ילדים ובגלל זה, זה חבל! חבל לראות נשים שמבזבזות את עצמן על איזה סופר יותר זול? או איזה קצב מנקה את העוף יותר טוב? במקום ללמוד ולהעשיר את המחשבה.

נשים הן כוח חזק והן בהחלט יכולות לעשות הרבה מעבר לגידול הילד והבעל ובטח שבגיל כה מוקדם. יש כל כך הרבה דברים שצריך להספיק לפני ששמים טבעת על האצבע. אפשר לבסס קריירה משגשגת, לסיים תואר ראשון או שני ואפילו לחצות יבשות עם מוצ`ילה על הגב למשך שנה שלמה. השמלה והדודות לא יברחו לשום מקום, הן יחכו בסבלנות ובכסיסת ציפורניים עד לרגע המיוחל או יותר נכון עד לרגע שהן יחליטו  שעכשיו זה הזמן שלהן. 

דירוג:
12345
קולות: 116
ספרו לחברים: