16/01/2012 13:16

"חופשי זה לגמרי לבד"

 

אז מה עם הפעם האחרונה שהתנשקת היתה בסילבסטר שעבר? דנה מויסון חושבת שלהיות רווקה זה לא כזה נורא.

מאת: דנה מויסון

ה-31 לדצמבר הוא תאריך די מלחיץ עבור כל מי שלא הצליח למצוא לו נפש תאומה במהלך השנה הקודמת. אתם מתחילים לתהות עם מי תמצאו את עצמכם בחצות הליל, והאם תזכו לנשיקה לוהטת לכבוד תחילת השנה החדשה או שתסתפקו רק בתחושה החמימה של כמויות האלכוהול האדירות שזורמות לאורך כל גופכם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כבר למחרת, ב-1 לינואר, מגיעה תחושת ההקלה. כאילו בזה הרגע הרווחתם שנה שלמה שבה אתם יכולים להמנע מלחשוב על חוסר היכולת שלכם למצוא בן זוג, בין אם זה לליל הסילבסטר ובין אם זה להמשך השנה.

אני פשוט תוהה לעצמי, למה אנחנו צריכים לסבול מכל הלחץ הזה מלכתחילה? לדעתי להיות רווק/ה זאת לא מילה גסה. תמיד אומרים לנו שלמצוא זוגיות אמורה להיות השאיפה האידיאלית שלנו, לאורך כל חיינו הבוגרים. אני חושבת שיש תקופות שדי מצריכות קצת זמן לבד, ויכולות להיות לא פחות כיפיות, מדהימות ופוריות מתקופות בהן יש לכם מישהו שישן איתכם כפיות בלילה.

אל תראו אותי כפמיניסטית ערירית שדוגלת בחיי התנזרות נצחיים, אך בשביל להשוות מעט את מאזן הכוחות, הנה כמה יתרונות בחיי הרווקות שאולי לא חשבתם עליהם:

-אין דרמות: כן, עם האהבה מגיעים גם הריבים, הקנאה וההתנצלויות הבלתי פוסקות. אין מה לעשות, כשאנחנו נפתחים לאדם אחר אנחנו גם נהיים רגישים יותר לכל "פיפס" שלא במקום והחיים הרגשיים שלנו הופכים לרכבת הרים תלולה ומקרטעת. מנסיון אישי, זה גם לא ממש עוזר בתקופת בחינות.יש הקלה מסוימת בחיים שבהם אתם לא נדרשים לזכור תאריכים, להבין רמזים שבין השורות או לעמול קשה על מחוות רומנטיות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-זמן פנוי: זה לא ממש מפתיע שכאשר אתם בזוגיות קשה מאוד למצוא זמן ללמוד למבחן, להשלים את הפרוייקט בעבודה, לבקר את סבתא או להיפגש עם חברים לערב בירה. מצד שני, אתם יכולים לבלות אינספור שעות עם מושא התאהבותכם ולא לשים לב לכך. ברור שזהו מצב טבעי ומקובל לגמרי, אבל אני אומרת שאם אתם כבר במילא לבד, בואו ונצלו את כל הזמן הפנוי שלכם למשהו מועיל: תפתחו תחביב או תאמצו כלב למשל.

-ידידים למופת: בואו נודה בזה, כשאנחנו נמצאים בזוגיות אנחנו פחות משקיעים בחברים. יש פחות זמן להיפגש, מדברים פחות ובדרך כלל מתרחשת מעין התרחקות הדרגתית שדי גורמת לנו לצאת שמוקים בעיני החבר`ה. לכן, זה מאוד חשוב כן להשקיע גם במערכות היחסים האפלטוניות שלנו, כדי שכאשר אנחנו נתאהב מעל הראש וקצת נזניח את כל מי שמסביב, יזכרו לנו חסד נעורים.

-פיתוח עצמי: אנחנו משקיעים אנרגיה רבה בזוגיות שלנו, ולכן כאשר אנחנו לא מצויים באחת כזו, חלק גדול מהאנרגיה הזאת עובר בחזרה אלינו. זה אומר שאנחנו מוצאים יותר לזמן לחשוב על העתיד שלנו, על השאיפות שלנו והמטרות שלנו מבלי להכניס לכלל השיקולים שלנו אדם אחר. זאת בסך הכל תקופה להבין מה אנחנו באמת רוצים ומצפים מעצמנו, וכך להגיע מאופסים יותר למערכת היחסים הבאה.