04/01/2012 02:260158

זוגיות בשתי ידיים

 

הדשא של השכן תמיד נראה ירוק יותר? לא אצלנו. מה לעשות כשהאש נעלמת וכל שנשאר הוא הרבה עבודה ורצון טוב לאהוב.

מאת: עמית פלדמן

כמה פעמים קרה לכם שראיתם זוג נאהבים ברחוב, יושבים יחדיו על ספסל ואוכלים גלידה, צוחקים מרוב אושר ואהבה, מתחבקים, ומתנשקים בעוד אתם מרגישים צביטה בלב על מערכת היחסים הגוועת שלכם?

אחת השאלות שהכי מעסיקות את המין האנושי ובמיוחד את התרבות המערבית, הוא מהו הסוד לזוגיות מוצלחת? האם זה תלוי רק בבן אדם שפוגשים, בכימיה בין שני בני הזוג, או שמדובר בדרך חיים משותפת שצרך לסגל, להזין ולדאוג לה בכל רגע נתון כדי להחזיק את האש בוערת. בשביל שמערכת היחסים תעבוד, צריך להשקיע בה זמן ותשומת לב.

מטפלים רבים ופסיכולוגים, אשר התמחותם היא ייעוץ זוגי ומשפחות, יאמרו שקודם כל יש להשקיע יותר זמן במערכת היחסים ולשים את בני הזוג בעדיפות ראשונה.

אז איך לתחזק את האש הזוגית?

אפשר לצאת לטיולים משותפים, למצוא תחביבים שיתאימו לשני בני הזוג ולעשותם יחדיו. כדאי לדאוג שיהיו הרבה ארוחות משותפות, בין אם במסעדות, או בישול בבית מה שעדיף בהרבה, משום שזה גם מוזיל עלויות וגם עשוי לגרום לזוג לבשל ביחד ובכך להגדיל את הזמן שלהם בעשייה משותפת.

קשר בין בני זוג הוא קשר מיוחד וייחודי לכל מערכת יחסים בנפרד. הסיפורים תמיד שונים ממקרה למקרה, מכאן שהפיתרונות לבעיות הסכסוך במערכת היחסים, עשויים גם כן להיות שונים ומשונים וייחודיים לזוג מסוים.

אם מערכת היחסים חשובה לכם, אם אתם רוצים להיות מאושרים כמו הזוג שראיתים ברחוב ואם אתם רוצים לחיות סופסוף את החיים שתמיד רציתם, כדאי לכם לדאוג ולטפל בזוגיות שלכם כדי לא לאבד אותה. אם צריך, תלכו אל ייעוץ זוגי אשר יעזור לכם למקד את הבעיות וכך למצוא פתרון או היעזרו בפסיכולוגים. אם אתם חוששים מטיפול, נסו לבלות יותר זמן משותף ביחד, זמן של הנאות וחוויות כגון, טיולים, תחביבים משותפים ועוד. הדרך לזוגיות מאושרות לא כל כך קשה וארוכה וכדאי לעשות את המאמץ. וזיכרו, גם לזוגות שנראים הכי מאושרים כלפי חוץ יש בעיות, כך שאין לכם על מה לקנא.

דירוג:
12345
קולות: 158
ספרו לחברים: