08/01/2012 01:081190

הסוד לזוגיות מאושרת

 

אתם מאוהבים, באופן רשמי פצחתם במערכת יחסים אהבה היא מה שמחזיק את הקשר בהתחלה, אבל איך משמרים אותה לטווח הארוך ומונעים מלהבת התשוקה לדעוך?

מאת: שונית וייסנברגר.

חום גוף – חדל טכנולוגיה: שליחת מכתב דרך המייל, סמסים, מצגת ארורה של התמונות שלכם במחשב, או שיר המוקדש לבן הזוג בפייס בוק. הדוגמאות שהראיתי אמורות להיות בונוס, שבזכותו תמחישי את אהבתך. קצת תשומת לב והתלהבות שהוא שלכן, מול כולם. העיקר, הוא להראות ולהוכיח את האהבה שלכן דרך מגע: נשיקה, חיבוק, ליטוף. מילה חמה ואוהבת, שעוברת דרך החוש שבו התברכנו, חוש השמיעה, מעידה ומחזקת את האהבה שאת רוכשת אליו. לאור ההתקדמות הטכנולוגית והצורך שיש לאנשים בה, אנחנו מאבדים את מה שחשוב, הפן האנושי, הכוח הזה שיש בינך לבינו, פנים מול פנים, בלי מסכות, סיסמאות ותקתוקים.

"לפעמים אני ושירי רבים כי לה יש את הצורך שאראה לה אהבה דרך הפייס בוק, ולי אין את זה. היא מתעצבנת שאני לא כותב לה תגובות לתמונות שלה. כאילו, מה העניין? זה רק פאקינג פייס בוק. זה לא מספיק שאני אומר לה שאני אוהב אותה? " (חן, 25).

חיבוק של דב – גבר צריך להרגיש גבר. המילה "צריך" חשובה עד מאוד. אם תקחי אותו כמובן מאליו, לא תטפחי, תשקיעי ותוכיחי לו שאת אוהבת אותו והכי חשוב, נמשכת אליו, את תאבדי אותו. כפי שלנו חשוב שיגידו לנו שאנחנו יפות, סקסיות ובעלות חן רב, הגבר זקוק חד-משמעית, שתעריכו את מה שהוא עושה בחייו. אם מדובר במקצוע, לימודים ואפילו תחביב. תהיו מאחוריו, תעריצו ותפרגנו לו. אין לך כוחות על טבעיים שישדרו לתודעה שלו. לא די במחשבות, תהיי וורבלית. דבר נוסף: אל תהיי מאותן נשים שאומרות לבן זוג שלהן לפני השינה שכואב להן הראש. מה שהן חושבות מוצג כצלקת על המצח שלהן "לא בא לנו סקס! איתך!". הרי, אם את נמצאת איתו בזוגיות, משמא שאת כמהה אליו. הצורך בסקס, מקביל לצורך בלאכול אוכל טוב, אם אנחנו לא נאכל, במיוחד משהו טוב, נסבול, נכון?

"כל הזמן היא אומרת לי מה לעשות. מטרטרת אותי מפה לשם, אומרת לי איך לדבר. מבטלת אותי לגמרי. מה אני בובה על חוטים? אין סיכוי שזה ימשך ככה עוד הרבה" (גלעד, 30).

יישות אחת – יחד. זכיתם אחד בשנייה, בזכות לחיות את חייכם אחת לצד השני, וכתוצאה מכך האיכפתיות צריכה לבוא לידי ביטוי. אם זה במעשים ופעולות או אם במילים ובפשרות. אם תשחזרי את הריבים שלכם ותשימי לב לסיבות הקטנות שבעקבותיהן החל הריב, תיווכחי לראות שאלו היו סיבות אינפנטיליות. יכולת להתפשר במהלך הריב ובתוצאתו. גם אם הריב הסתיים, הוא עלול להשאיר טעם מר בפה, לא חבל? הפשרה אמורה לבוא משני הצדדים. מה שיפה בעולם האנושי, הוא שכל אחד שונה. כדי להסתדר טוב צריך להבין מאיפה נובע כל דבר, אם במילה, תחושה ואם במעשה. אם הגבר שלך היה דומה לך, בכל דבר, היית משתגעת ומשתעממת. אז אל תשאפי להפוך אותו לבובה-על-חוטים שלך. אל תהיי עם אגו. את רואה שהוא עצוב ומדוכדכך אחרי ויכוח שלכם? תחכי שיתרכך ואחר כך תגשי אליו. מבטיחה לך שיעריך אותך.

"דורין כועסת עלי כי אמרתי לה שאאחר בשעה לארוחת הערב שהכינה. הסברתי לה שאני חייב ללכת למכון, כבר יומיים שלא הייתי. מזה כבר שעה? אם היא כל כך אוהבת אותי, היה לה אכפת אם טוב לי, גם בדברים הקטנים" (אלון, 28).

דירוג:
12345
קולות: 190
ספרו לחברים:
מאשי08, ינואר, 2012

חולה על הכתבות שלך!את אדירה