17/01/2012 13:371138

היכרות מסוכנת

 

בתור צרכני אינטרנט אנו חשופי לנוכלים, לגנבים ולשוברי לבבות. נא לא ליפול ברשת

מאת: דנה לוי

אתרי הכרויות הם דרך נפלאה להכיר בני זוג פוטנציאליים. קשרים רבים נוצרו באמצעות רשת האינטרנט. חלקם נגמרו לאחר זמן מה ואחרים הובילו למיסוד הקשר ולחתונה מרגשת. אולם הדרך לקשר הנכסף, לא תמיד פשוטה. נכון שרוב האנשים המשתמשים בשירותים של אתרי ההיכרות הם אנשים נורמטיביים אבל ברור שבין שלל האנשים הללו מסתובבים להם גם שפע סוטים, פושעים או סתם רמאים שיכולים להזיק לכם ואפילו להרוס את חייכם.

אין ספק שהסיכוי להיפגע מאדם שאתם מכירים באמצעות אתר היכרויות גדול יותר מהסיכוי להיפגע מהיכרות שנוצרה דרך חבר משותף או עמית לעבודה. קשה להתווכח עם עובדות. אנשים חכמים ואינטליגנטים נפלו למלכודת באינטרנט על ידי שרלטנים שהוציאו מהם כספים במרמה, נשים נכנסו למשולש אהבה מסוכן על ידי נשואים שקרנים, בני אדם שהתאכזבו על ידי בעלי פנטזיות משונות או סתם אנשים רעים שהסבו להם נזק נפשי או פיזי. מי שבוחר לעשות שימוש בשירותי היכרות באינטרנט חייב להיות מודע לסכנות ולנקוט במספר אמצעי זהירות על מנת להימנע מצרות.

רצוי לא לספק פרטים אישיים באינטרנט ובמיוחד בצ`אטים מזדמנים שם כדאי שהשם שלכם יהיה בדוי או לפחות להציג שם פרטי בלבד. אין סיבה לכתוב היכן אתם גרים או עובדים ובוודאי שלא לדון על מצבכם הכלכלי עם אדם שטרם ראיתם. כל מידע כזה או אחר עדיף שתשמרו לפגישה במציאות. לגבי כתובת מייל וטלפון, מתן מייל חושף אתכם לspam, למסרים מיותרים או מרגיזים וגרוע מכך- קיים סיכוי שיעשו במייל שימוש למטרות מסחריות ולגניבה.

מומלץ לפתוח תיבת מייל בלעדית לעניין ההיכרויות באינטרנט. כך לא תזהמו את תיבת המייל הפרטית שלכם. מתן מספר טלפון הוא מעט יותר בעייתי. הרי לא תרכשו טלפון נייד נוסף בשביל העניין. אם האדם שאיתו אתם משוחחים מעניין אתכם ממש ונראה לכם אמין-תנו את הטלפון הנייד שלכם אך רק אם אתם בטוחים. אסור לפרסם את המספר הפרטי או את הכתובת בכרטיס הפרופיל שלכם גם אם מדובר בפייס בוק. רצוי לשמור על פרטיות ולא לסמוך על הרשת. העולם האינטרנטי יכול להיות מסוכן מאוד, ויש ללמוד לקח ממקרים קודמים.

דירוג:
12345
קולות: 138
ספרו לחברים:
דפנה18, ינואר, 2012

כתבה מעולה לכל אלה שרוצים לחפש את אהבתם באינטרנט... אני עברתי את זה, אבל בהצלחה.