27/11/2011 23:24193

דובים, פרחים ומה שאחריהם

 

קיבלת את כל הדובים בחנות? כל יום הוא אמר לך כמה שאת מדהימה? ואז מה? מסתבר שאהבה רומנטית לא אורכת יותר משנה, השמועות אומרות שההמשך לא פחות מתוק.

מאת: שיר-לי תורג`מן

117145154.jpgנעלמו הפרפרים, נעלמו המחוות הרומנטיות הקטנות, ההתרגשות כבר לא אותו דבר, כל אלו הם סימנים שהקשר שלכם עבר את מבחן השנה. האם הוא עבר זאת בהצלחה? זו כבר שאלה אחרת. חוקרים מאוניברסיטת "פאביה" שבאיטליה גילו ש"אהבה רומנטית", כמו שיש בתחילת כל קשר, לא נמשכת מעבר לשנה ואחרי שנה מדובר כבר ב"אהבה מבוססת".

אין ספק שכשגבר ואישה נמצאים בתחילת קשר, לרוב, הכול נראה ורוד, השמש זורחת, הציפורים מצייצות, כל האנשים הם טובי לב ועוד שנייה יש שלום עולמי. מה קורה בפועל? השמש, הציפורים והשלום מלווים את הזוג בחודשיו הראשונים של הקשר ואז פתאום מופיעים קצת עננים אפורים, הציפורים הופכות לעורבים וחוזרת המתיחות לגבולות. המבחן האמיתי של כל זוג הוא ללא ספק כעבור שנה של זוגיות. אחרי שנה האהבה היא הרבה יותר מבוססת, כפי שאמרו החוקרים, רק אז ניתן לבחון את הצלחת הזוגיות.

רק בסרטים אפשר לראות אהבה רומנטית שנמשכת כל החיים. גם אחרי 37 שנות נישואים הגבר מביא לאישה כל יום שישי זר ענק של ורדים אדומים והאישה מתרגשת מחדש בכל יום שישי. איזו באסה שהחיים הם לא סרט?!או אולי דווקא לא?

אין ספק שמחוות רומנטיות כיף לקבל בכל שלב בקשר וזה אפילו הכרחי על מנת לתחזקו אבל בוא נודה באמת, החיים מלאים בקשיים, קלים יותר ופחות.  אין ספק שזר פרחים ישפר את מצב הרוח, אבל את הבעיות הוא לא יפתור. מה שיפה בזוגיות יציבה ומבוססת זו ההתגברות המשותפת על הקשיים, העזרה ההדדית, התמיכה, המילה הטובה. על הדברים האלו תקום ותיפול זוגיות ולא על "איזה שוקולד הבאת לי" או "כמה פעמים ביום אמרת שאתה אוהב אותי?".

129301713.jpgאהבה בתחילת דרכה היא דבר יפה ומרגש, ולעיתים אני אף מסתכלת על זוגות שנמצאים  בניצנים הראשונים של אהבתם ונצבט לי מעט הלב. אבל ברור לי שהשוקולדים והדובים שניתנים על בסיס יומי יהפכו עוד מעט לבסיס חודשי ואחר כך לשנתי (במקרה הטוב). אני לא רוצה להישמע פאסיבית חלילה, נהפוכו, כי מה שיפה ב"אהבה מבוססת" – היא פשוטה כמשמעה, וזו בעצם כל חוזְקָהּ.

 

דירוג:
12345
קולות: 93
ספרו לחברים:
לא חושבת כמוך29, נובמבר, 2011

יש אהבות שמחזיקות שנים ומרגיש שבכל יום מחדש אתה מתרגש מחדש. אתה טועה.