30/12/2011 04:090131

בראש פתוח

 

הכרת בחור חדש, הוא מקסים, נחמד וחכם אבל משום מה את עוצרת את עצמך כי הוא לא בדיוק עונה על כל הדרישות שיש לך בראש. אז מה עושים מכאן? ממשיכים או חותכים? מתפשרים או מתקבעים?

מאת: שיר-לי תורג`מן

"בגלל שאני בת 26, זה אומר שאני צריכה להתפשר?!" כך חברה שלי שאלה אותי לפני כמה ימים. היא כמובן התכוונvלבחור שאיתו היא יוצאת כרגע, ושיש לה כל מיני התלבטויות לגבי הקשר המתפתח שלהם. כמו כל בחורה נורמאלית, ביום ראשון בא לה עליו, בשלישי קצת פחות, ברביעי זה עולה שוב ובשישי לא בא לה בכלל, וכך זה חוזר חלילה.

ההתלבטויות שצצות בכל תחילת קשר הן דבר נורמאלי לחלוטין, הבעיה היא שיחד איתן עולות שאלות רבות וקשות לפתרון שנעוצות בגבר החלומות שפנטזנו כל חיינו לעומת הגבר שעומד מול עינינו. כמו לרוב הבנות, גם לחברה שלי יש גבר מסוים בראש עם הרבה מאוד מעלות, ממון, חוכמה, יופי ואופי, כריזמה שנשפכת ויחס של נסיכה לבחורה שלו. אך האם אפשר לקבל את הכול בגבר אחד או שמא צריך להתפשר ולקבל רק חלק מהבקשות הרבות? האם הרצוי הוא בהכרח המצוי?

להתפשר או לא להתפשר? זו שאלה שקשה לתת עליה תשובה חד משמעית. קשה מאוד לזנוח את הגבר שטיפחת כל חייך, בראשך, ולקבל גבר אחר עם נתונים טיפה שונים. קשה להחליט שאת מתפשרת על דברים מסוימים אך בתמורה מקבלת דברים אחרים והכי קשה זה להודות בכלל שמתפשרים. אז נכון שיש דברים מסוימים שהם בל יעבור ושעליהם ממש לא צריך להתפשר, אבל ישנם דברים שהם בהחלט בגדר התפשרות וחשיבה מעט שונה. על כבוד הדדי, יחס אישי, שפה משותפת, חברות, שיתופיות ומעל הכול אהבה ומשיכה, לא צריך להתפשר בשום מקרה. אך מנגד, אם לגבר שלך אין בדיוק את המראה שכיוונת אליו כל חייך, אם בדיוק כשהכרתם שללו לו את הרישיון לשנתיים, אם הוא מורה ולא הייטקיסט ואם הוא לא מצחיק אותך כל עשר דקות, אבל בתמורה את מקבלת גבר שדואג, אכפתי, אוהב, חכם, יש לכם שיחות נהדרות וסקס מעולה, אולי ההתפשרות הקטנה דווקא כן באה בחשבון.   

התשובה שנתתי לחברה שלי היא שתמשיך עם הבחור ושתשמור על ראש פתוח. לא צריך להינעל רק על "טייפ" אחד ולא לקבל שום דבר אחר. הוא כל כך רוצה אותה וממש משתדל שרק על זה מגיע לו ח"ח. היא מהצד שלה רוצה גם אבל הקושי לשחרר ולתת לזה לסחוף אותך לאן שלא יהיה, מקשה, ובגלל זה הרבה יותר פשוט לומר "לא, אני לא סגורה", "אני לא יודעת, הוא לא בדיוק הטיפוס שלי". דווקא הטיפוסים השונים, אלו שלא עונים בדיוק על כול דרישותיך, יכולים להפתיע. אז אולי בגיל 26 כן הגיע הרגע להתפשר מעט אבל התפשרות בוגרת ומודעת שדרכה את לומדת על עצמך ומבינה מה באמת חשוב במערכת יחסים.   

דירוג:
12345
קולות: 131
ספרו לחברים: