12/12/2011 11:590113

אהבה היא עניין של חוסר

 

 

האם המילה לוגיקה מחרבת את הרומנטיקה שבאהבה או שמא מביאה אליה את החיזוקים האחרונים שמבטיחים את נצחיותה?

מאת: מערכת FN1

את קמה בבוקר, יותר נכון בצהריים, אבל היי – מה זה משנה, פתחת את העיניים עכשיו אז עכשיו זה בוקר. לא חושבת פעמיים מדליקה סיגריה, אין לך כוח למשמרת הערב שמתחילה משום מה תמיד אחר הצהריים, השם שלך חרוט על המגש הכי ותיק במסעדה, מעוטר בשלושה כוכבי מירלן – כוהנת המלצרים הצרפתית. הספקת לדחוף חתיכת אפרסק, לשטוף פנים וטסת לעבודה. כשסיימת את המשמרת ב-01:00 בלילה, יצאת עם החבר`ה, איך לא, לדרינק בבר ליד. את פרפר חופשי שרק מנסה לפלס את דרכו לאושר במשק כנפיים עדין. ואז נתקלת בו... את לא מגיעה אליו הביתה באותו הערב כי הוא התבייש למשוך לשם, הוא רק ביקש טלפון ואת הזכות להתקשר. את קמה למחרת בבוקר, באמת בבוקר, חיוך. את לא בטוחה במי נתקלת אבל את זוכרת שזה היה קסום. כשאת מקבלת את הטלפון בדיוק בשעה שהבטיח להתקשר, הורידים שלך מתנפחים מהתרגשות עצורה. אתם יוצאים מעט, את מגיעה אליו הביתה ומגלה שהוא יותר מסודר מרובוקופ, שהוא מחושב ומתוכנן עד 2035, כמו תוכניות החלל של נאס"א. שארון הבגדים שלו מחולק לפי צבעים ומרקם – ואין לו מושג באופנה. ואת חושבת לעצמך שהדבר האחרון שהוא צריך לראות זה את הבית שלך, או היומן שלך (בטח איבדת אותו או שהפסקת לספור מ-2006). מה את חושבת?


אתה קם בבוקר, משתעל לכיוון שכן אחד, יורד למטה ומדלג בחוסר עניין מעל הקבצן השכונתי, עולה על מונית השירות ומזייף שאתה ישן כדי להתחמק מהעברת הכסף לנהג, מגיע לעבודה ונותן ביצוע מרשים, כשמחמיאים לך אתה מתרץ את זה בבדיחה עלובה, אתה חולה הומור שחור, את הערב אתה אוהב לסיים לבד עם סרט זר, קר ומנוכר שמרגיש לידך כמו קומדיה רומנטית. ואז אתה משתכנע לצאת לבר עם שני חברים, לא כי הם מתחננים אליך כבר שבוע שתצא, רק כי זה באמת מתאים לך, ופתאום משום מקום אתה מתנגש בחצופה קטנה ורגישה שדואגת לא לספור אותך ולרגש אותך באותה הנשימה. אתה מתעורר למחרת בבית, אחרי הכול, היא סובבה אותך. הטלפון שלה כתוב בשלושה עותקים: על היד, בטלפון ועל מפית מקומטת בכיס האחורי. אתה מתאפק "כמו גבר" ומתקשר בערב. אתם יוצאים, אתה מגלה פצצת רגש אלטרואיסטית. אתה חושב שאתה לא עומד בזה ובשנייה שהיא מגלה לך, שאתה נכה רגשית, אתה מתרכך, מתכווץ פנימה ומתחנן בסתר שתמשיך. מה אתה חושב?

אהבה היא השלמת חוסרים, לאנשים קשה עם הגישה הזו, כי היא לוגית מדי ונעדרת מרומנטיקה. כשבחורה אומרת לגבר: "אני אוהבת אותך כי אתה מצחיק אותי, אתה נותן לי ביטחון, אתה יודע להפתיע אותי וכו`..." זה לא נשמע לכם לוגי? היא רוצה לצחוק והוא מצחיק אותה, היא רוצה ביטחון והוא מעניק לה אותו. אם אנחנו פריקים של בלגאן ושעונים שלא מעוררים בתוך תוכנו אנחנו מבקשים להתעטף בקצת סדר ויציבות, בניחוחות חדשים. אם אנחנו חיים על פי צו השעה, עבדים של יומנים, חולי תוכניות ומטרות מישהו צריך לאזן לנו את קצב הלב, לרכך את הנשמה, להזכיר לנו בשביל מה אנחנו רצים. אהבה היא השלמת חוסרים.

 

דירוג:
12345
קולות: 113
ספרו לחברים: